Ibrina tekvondo magija za novi trijumf Milana

Sjajan gol i asistencija fenomenalnog napadača za 2:1 na gostovanju Udinezeu

6032 pregleda 1 komentar(a)

Kao dječak, Zlatan Ibrahimović je trenirao tekvondo, a onda se pobrinuo da na fudbalskom terenu svima pokaže šta je naučio tokom bavljenja tim borilačkim sportom.

U karijeri je dao mnogo spektakularnih golova, od kojih se izdvaja jedan od najljepših svih vremena, u dresu Švedske protiv Engleske, a i danas je sve podsjetio šta umije.

Prvo je asistirao Franku Kesiju u 18. minutu za vođstvo protiv Udinezea, a onda u 83. sjajnom reakcijom polumakazicama donio i trijumf „rosonerima“ u Udinama (2:1). Time se učvrstio kao "kapokanonijere" Serije A, jer mu je ovo bio sedmi pogodak.

„Zebre“ su izjednačile iz penala preko Rodriga de Paula u 48. minutu, ali im to nije bilo dovoljno.

Tako se Milanova bajka nastavlja, jer će i poslije šest kola biti lider Serije A sa 16 bodova.

Kolika će mu prednost biti u odnosu na najbližeg konkurenta znaće se poslije meča Napoli - Sasuolo, u koji oba tima ulaze sa po 11 bodova.