Titograd konačno slavio u gostima, Kalezić okrenuo meč pod Malim brdom

2950 pregleda 2 komentar(a)

Ne računajući pobjedu nad Bokeljom u Kotoru u baražu za opstanak u elitnom rangu, OFK Titograd je bio godinu bez prvenstvenog trijumfa u gostima - niz, koji je trajao od 367 dana, prekinut je u Petrovcu, gdje su izabranici Nikole Rakojevića slavili sa 3:1.

Prethodno je OFK Titograd na strani bio bolji od Koma, 2. novembra prošle godine, a ove sezone sa pet gostovanja nije donio ni bod.

Gosti su poveli u 18. minutu, kada je Zoran Mikijelj želio da interveniše ispred Mrvaljevića i nespretno je lobovao svog golmana.

Brzo je domaćin izjednačio. Korner, odbijena lopta i moćan skok Milovana Ilića, koji je glavom pogodio za 1:1.

Do poluvremena, veliku šansu za domaći sastav imao je Merdović, odlično je odbranio Joksimović.

U drugom dijelu prevagu je donio igrač sa klupe - Miloš Kalezić.

Kreirao je prvi opasan napad u nastavku - pronašao sa desne strane Aldena Škrijelja, koji je tukao iskosa sa desne strane, a golman Popović loše reagovao, lopta mu je prošla kroz noge i završila u mreži.

Kalezić je postavio konačan rezultat, nakon efektnog driblinga i rutinske realizacije pred golom rivala.