Bajern klasom napadača slavio protiv sjajnog Dortmunda

Bajernu derbi u Dortmundu, Levandovski se ne zaustavlja

3121 pregleda 0 komentar(a)
Levandovski pogađa i nakon rekorda, Foto: Flashscore.com

Nakon što je postavio novi rekord po broju uzastopnih pobjeda u Ligi šampiona, Bajern je pokazao snagu i u velikom derbiju na "Signal Iduna parku".

Prvak Evrope i Njemačke slavio je protiv Borusije Dortmund 3:2, zahvaljujući poslovično lakoj realizaciji.

Dortmud je igrao, opsijedao gol, dok je svaki izlazak Bavaraca bio velika opasnost.

Ipak je Borusija povela u 45. minutu pogotkom kapitena Rojsa.

U nadoknadi poluvremena Bajern je izjednačio nakon kombinacije iz slobodnog udarca sa 20 metara. Levandovski je preskočio loptu, Koman je gurnuo, a Miler zaustavio prije udarca Alabe, preciznog i nebranjivog pored lijeve stative u trećem minutu nadoknade.

Odmah na početku anstavka je Levandovski pokazao zašto je najbolji igrač u posljednjoj godini - manirom neumoljivog strijelca domogao se lopte između odbrambenih igrača i glavom pogodio za preokret. To je njegov 11. gol u šestom nastupu ove sezone.

Uslijedili su napadi u talasima domaćina, Rejna i Rojs nisu iz blizine uspjeli da savladaju Nojera, ali je zato sijevnula kontra i gol sjajnog Sanea za 3:1.

I Erling Haland je tri minuta kasnije poklazao klasu, dao je nadu svom timu...

Ipak, Marko Rojs je u 87. minutu propustio zicer pa je Bajern odnio bodove i preuzeo je prvo mjesto sa 18 bodova, dva više od Lajpciga, a tri od Dortmunda.