Atletiko na vrhu pred derbi sa Barselonom

Odbranom "kolćonerosa" svih 90 minuta komandovao je Stefan Savić

4139 pregleda 0 komentar(a)

Atletiko Madrid je vrhu su La Lige pred reprezentativnu pauzu, mada Real, koji ima bod manje, sjutra treba da odigra svoj meč 9. kola u gostima protiv Valensije.

"Kolćonerosi" su nakon rutinske pobjede nad Kadisom (4:0) na vrhu pretekli Real Sosijedad - dva tima imaju po 17 bodova, ali Madriđani za jedan gol bolju gol-razliku. Postigao ga je Žoao Feliks u 1. minutu sudijskog dodatka.

Atletiko, međutim, ima utakmicu manje, a imaće sjutra i meč manje od Real Madrida.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

Silovito su Madriđani, čijom je odbranom besprekorno komandovao Stevan Savić, ušli u meč, pa su poveli već u 8. minutu protiv tima koji je ove sezone u gostima srušio čak i Real Madrid.

Grešku golmana Ledesme iskoristio je sjajni Žoao Feliks, na centaršut Ljorentea.

Asistent kod prvog bio je strijelac drugog gola, nakon dodavanja Tripijea i još jedne loše intervencije golmana Ledesme.

Luis Suares je u 51. povećao na 3:0 dodavanje Feliksa.

Portugalac je u nadoknadi dao još jedan gol za konačnih 4:0.

Dakle, simultanka 20-godišnjeg Portugalca - dva gola i asistencija, kao potvrda sjajne forme i velikih ambicija Simeoneovog tima.

A tek slijede derbiji - protiv Barselone za 14 dana, nakon reprezentativne pauze, početkom decembra je i gradski derbi sa Realom...