Nezadrživa Budućnost u šampionskom ritmu ide na pauzu

Šampion je bio ubjedljiv protiv OFK Titograda u gradskom derbiju 4:0, ostvario osmu pobjedu u posljednjih devet kola, na pauzu ide u sjajnoj seriji, sa mnogo samopouzdanja i potvrdom da je apsolutni favorit prvenstva.

7557 pregleda 4 komentar(a)

Budućnost je nastavila dominaciju CG fudbalom, bilo bi čudo da ne odbrani titulu - prošla je tek trećina prvenstva, ali odnos snaga je, ipak, potpuno očigledan.

Na Starom aerodromu nije bilo dileme od sredine poluvremena, kada su gosti stekli dva gola prednosti.

Prvi je upisao Dejan Zarubica, koji je dobio šansu u startnoj postavi drugi put u sezoni, umjesto neefikasnog Moraitisa - odlična akcija Božovića i Ivanovića, Zarubica je primio loptu na grudi i u padu je poslao u donji desni ugao.

U 26. minutu 0:2 – bespotrebno i neoprezno je mladi golman Joksimović istrčao i oborio Ivanovića sa leđa, a Draško Božović rutinski realizovao penal.

Ostatak meča je bila rutina za šampiona i lidera, uprkos trudu domaćeg sastava da napravi problem. Budućnost je igrala čvrsto i samouvjereno, sa stavom boljeg tima.

Bilo je jasno da su veće šanse da gosti postignu treći gol, nego da domaćin zakomplikuje utakmicu.

I to se dogodilo u 76. minutu, kada je raspoloženi i superiorni Božović sjajnom loptom lansirao Igora Ivanovića, koji je lako riješio situaciju jedan na jedan.

Konačan rezultat postavio je rezervista Aleksandar Vujačić u posljednjem napadu...