Nula od fudbala pod Goricom: Samo dvije šanse u duelu Crne Gore i Kazahstana, mreže se nisu tresle

U kombinaciji za tim nisu bili Stefan Savić, Adam Marušić, Sead Hakšabanović, Stefan Mugoša, Nebojša Kosović, Žarko Tomašević, Marko Bakić i Igor Ivanović

50425 pregleda 93 reakcija 36 komentar(a)
Vladimir Jovović na utakmici sa Kazahstanom, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 11.11.2020. 21:36h
Završeno
19:49h

Završen je jedan od najdosadnijih mečeva u istoriji crnogorske fudbalske reprezentacije. Za 90 minuta utakmice pod Goricom, "sokoli" i Kazahstan su imali po jednu pravu šansu, ali golova nije bilo.

U 110. meču Crna Gora je upisala 30. remi, a utakmicu će pamtiti samo debitanti Miloš Milović (između ostalog i po povredi u 19. minutu), Milutin Osmajić i Anđelko Jovanović.

19:41h

85. minut - Bilježe se samo izmjene. Abiken umjesto Hiznjičenka.

19:39h

82. minut - Milutin Osmajić iz Sutjeske je pogodio stativu na asistenciju Anđelka Jovanovića iz Podgorice, ali je bio u ofsajdu.

19:33h

77. minut - Izašao je Aleksandar Boljević, debituje Anđelko Jovanović. Ušao je i Branislav Janković umjesto Luke Mirkovića.

19:23h

66. minut - Prva velika šansa za Crnu Goru. Stevan Jovetić je izbacio golmana Njepahodova, pronašao samog Dina Islamovića, ali je jedan defanzivac Kazahstana zaustavio njegov udarac. Lopta se vratila do Jo-Joa, čiji je udarac odbranio golman gostiju.

19:21h

61. minut - Trostruka izmjena i u Kazahstanu - izašli su Darabajev, Bistrov i Žangiljšbaj, a ušli Percuh, Vorogovskij i Šćotkin.

19:12h

56. minut - Izašli su Vujnović, Bećiraj i Jovović, ušli Jovetić, Islamović i Osmajić.

19:11h

54. minut - Pokušao je Saša Balić glavom, ali pravo u golmana Njepahodova.

19:01h

Prva izmjena za Kazahstan - na poluvremenu je Alip ušao umjesto Bejserbekova.

18:46h

Kraj 1. poluvremena - Kazahstan je bio bolji, imao nekoliko odličnih prilika, ali je Danijel Petković sačuvao Crnu Goru. Tuim Faruka Hadžibegića mora mnogo bolje...

18:44h

44. minut - Prvi udarac Crne Gore u okvir gola, ali je šut Fatosa Bećiraja bio bezopasan.

18:32h

32. minut - Sjajan udarac Dosmagmabetova, ali lopta je prošla tik pored gola.

18:30h

30. minut - Opet Petković bolji od Bistrova. Pouzdani golman je najzaslužniji što je i dalje 0:0.

18:29h

28. minut - Velika šansa za Kazahstan. Bistrov je ostao sam kao duh na drugoj stativi, solidno šutirao, ali je Petković izvanredno odbranio.

18:22h

22. minut - Prva šansa za Crnu Goru, kapiten Fatos Bećiraj je šutirao pored gola.

18:20h

20. minut - Završen je debi Miloša Milovića. Štoper Voždovca se požalio na bol u zadnjoj loži i napustio je teren. Marko Simić ulazi umjesto njega. Dok je Crna Gora bila sa desetoricom, veliku šansu je imao Žangiljšbaj, ali je Danijel Petković odbranio.

18:18h

18. minut - Aleksandar Boljević je srušen na pragu šesnaesterca, Dosmagmabetov je dobio žuti karton. Saša Balić je šutirao iz slobodnog udarca, ali bezopasno.

Izmjena: 19:08h
18:15h

15. minut - Gol napadača Kazahstana Hiznjičenka je opravdano poništen zbog ofsajda.

18:02h

Na tribinama je i prvi kapiten crnogorske rukometne reprezentacije Goran Đukanović, koji je počasni konzul Kazahstana u Crnoj Gori.

Izmjena: 19:09h
18:01h

1. minut - Počeo je meč pod Goricom.