Debi Tirama u iznenađujućem porazu Francuske

Kristijano Ronaldo je ušao na poluvremenu i na asistenciju beka Napolija Marija Ruija dao 102. gol u dresu reprezentacije u trijumfu nad Andorom (7:0)

5514 pregleda 0 komentar(a)

Kada je Lilijen Tiram 8. jula 1998. dao dva gola za trijumf nad Hrvatskom u polufinalu (2:1), a onda četiri dana kasnije i podigao „Zlatnu boginju“ nakon pobjede nad Brazilom, njegov sin je imao svega 11 mjeseci.

Tadašnji kapiten fenomenalnog defanzivca Didije Dešan je u reprezentaciju Francuske konačno pozvao tadašnju bebu, a sada jednog od najboljih napadača Bundeslige, Markusa Tirama.

As Borusije Menhengladbaha, međutim, neće po dobrom pamtiti debi - na „Stad d' Fransu“, gdje je njegov otac postao šampion Evrope, Markus je odigrao 90 minuta u iznenađujućem porazu od Finske (2:0).

Senzaciju su potpisali 21-godišnjaci Markus Fors i Oni Valakari golovima u 28, odnosno 31. minutu.

Širom Evrope je večeras odigrano mnogo prijateljskih utakmica, a selektori su uglavnom probali nove igrače.

Turska i Hrvatska su igrali 3:3, a remizirali su i Holandija i Španija (strijelci Doni van de Bek i Serhio Kanales).

Druga postava Njemačke je golom Luke Valdšmita savladala Češku, a Portugal je porazio Andoru 7:0.

Kristijano Ronaldo je ušao na poluvremenu i na asistenciju beka Napolija Marija Ruija dao 102. gol u dresu reprezentacije.

Sada mu još sedam pogodaka fali do rekorda Iranca Alija Daeija.