Argentini samo bod protiv Paragvaja, Mesiju poništen gol

4185 pregleda 1 komentar(a)

U južnoameričkim kvalifikacijama za SP 2022. fudbaleri Argentine u Buenos Ajresu protiv Paragvaja igrali su 1:1, a oba gola su postignuta u prvom poluvremenu.

Nakon uvodnih pobjeda protiv Ekvadora i Bolivije, "gaučosi" su očekivali još jedan trijumf.

Na praznoj "Bombonjeri", napadački trojac domaćina činili su Leo Mesi, Lukas Okampos i Lautaro Martínes. Argentinci su bili nadmoćni, imali su dosta dobrih šansi, ali nisu uspjeli da dođu do pobjede.

Poveli su gosti u 21. minutu iz penala, a strijelac je bio napadač argentinskog San Lorenca Anhel Romero.

Argentina je izjednačila nakon kornera 20 minuta kasnije. Đovani Lo Selso je ubacio, a napadač Štutgarta Nikolas Gonzales je glavom pogodio za 1:1.

U 58. minutu Mesi je postigao pogodak, ali nakon upotrebe VAR-a sudija ga je poništio zbog prekršaja koji se dogodio pola minuta prije gola.

U drugom susretu Bolivija je u La Pazu izgubila od Ekvadora sa 3:2, a pobjednički gol za goste postigao je Karlos Grueco u 88. minuti iz penala.

Bio je to treći poraz Bolivije, koja je bez bodova kao i Venecuela.

Bolivija - Ekvador 2:3 (Huan Arse 37, Marselo Moreno 60. - Beder Kaisedo 46, Anhel Mena 55, Karlos Grueco 88. penal)

Argentina - Paragvaj 1:1 (Nikolas Gonzales 41.. Anhel Romero 21. penal)

Večeras: Kolumbija - Urugvaj, Čile - Peru, Brazil - Venecuela,.