Brazil se mučio i pobijedio, Urugvaj deklasirao Kolumbiju

Čile je kao domaćin pobijedio Peru sa 2:0 pogocima Artura Vidala

2890 pregleda 0 komentar(a)

Fudbaleri Brazila su u južnoameričkim kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2022. u Sao Paulu jedva slavili protiv Venecuele sa 1>0.

Brazilci su se bez najveće zvijezde, povrijeđenog Nejmara, jako mučili, a jedini gol je u 66. minutu postigao napadač Liverpula Roberto Firmino.

Venezuela je jedina od 10 južnoameričkih reprezentacija koja nikad nije igrala na SP, a i ove kvalifikacije je počeli sa tri poraza, dok Brazilci nisu izgubili u kvalifikacijama već 20 uzastopnih utakmica ili od 2015. godine.

Čile je kao domaćin pobijedio Peru sa 2:0 pogocima Artura Vidala.

Ovo je bila prva pobjeda Čilea u dosadašnjem dijelu kvalifikacija.

Do iznenađujuće visoke pobjede u gostima stigao je Urugvaj koji je sa 3:0 slavio protiv Kolumbije. Edinson Kavani je pogodio već u 5. minut, Luis Suares je iz penala u 54. povećao na 2:0, da bi Darvin Nunjes u 73. postavio konačnih 3:0.

Brazil vodi s maksimalnih 9 bodova, Argentina je druga sa 7, dok Ekvador i Urugvaj imaju po 6 bodova.

Prve četiri ekipe izravno idu na SP u Katar, a petoplasirana igra interkontinentalne kvalifikacije.