Francuska u završnici, Njemci sigurni, Švedska bolja od Hrvatske

"Trikolori" slavili u Portugalu, "elf" bolji od Ukrajine

12184 pregleda 2 komentar(a)

Francuska je u direktnom okršaju za prvo mjesto savladala Portugal u Lisabonu i plasirala se na finalni turnir Lige nacija.

"Trikolori" su dominirali u prvom poluvremenu, a pogodili su tek u nastavku - trijumf im je donio Kante golom u 54. minutu, mada su Portugalci kasnije imali šansi za izjednačenje...

Francuska kolo prije kraja ima tri boda više od Portugalaca i bolji međusobni skor, a vodiće se do kraja borba za opstanak - između Švedske i Hrvatske.

"Tri krune" su večeras slavile 2:1, istim rezultatom su "vatreni" bili bolji u Zagrebu.

Švedska je vodila 2:0 (strijelci Kuluševski i Danijelson), Hrvatska je ublažila poraz (autogol Danijelsona).

Oba tima imaju po tri boda, pa će u posljednjoj rundi odlučivati gol-razlika. I tu su trenutno isti - minus šest, s tim što su Hrvati dali sedam, a Šveđani tri.

U grupi 4, korak ka finalu je napravila Njemačka pobjedom nad Ukrajinom - slavila je 3:1 nakon preokreta u Lajpcigu pogocima Sanea i dva puta Vernera.

"Elf" ima devet bodova, jedan više od Španije, kojoj gostuje u posljednjoj rundi.

"Furija" je odigrala bez pobjednika protiv Švajcarske u Bazelu - 1:1 u meču u kojem je Serhio Ramos promašio dva penala.