Belgija otpisala Engleze, Italija sigurna protiv Poljske

Belgija - Engleska 2:0, Italija - Poljska 2:0

7871 pregleda 0 komentar(a)
Lukaku u duelu sa Dajerom, Foto: REUTERS

Reprezentacija Belgije savladala je Englesku 2:0 i dovoljan joj je bod u posljednjem kolu grupe 2 protiv Danske u Briselu da bi se plasirala na završni turnir A Lige nacija.

Englezi imaju za čim da žale, bili su neefikasni, za razliku od domaćina, koji je od tri šuta u okvir gola postigao dva pogotka - Juri Tilemans u 10. i Dris Mertens u 24. minutu.

Danska je u istoj grupi bila bolja od Islanda 2:1 - oba gola postigao je zaboravljeni Kristijan Eriksen, oba iz penala, a pobjednički u 93. minutu.

Italija je u grupi 1 pobijedila Poljsku 2:0, golovima Žoržinja iz penala i Berardija.

"Azuri" imaju devet bodova, bod više od Holandije, a u posljednjem kolu gostuju Bosni i Hercegovini koja je ispala u Ligu B.