Poker "sokola" protiv Kipra za plasman u Ligu B

Ažurirano: 17.11.2020. 22:41h
Završeno
22:34h

Završen je meč pod Goricom.

Crna Gora je deklasirala Kipar 4:0, osvojila prvo mjesto i plasirala se u Ligu B Lige nacija.

Jovetić je načeo Kiprane u 14. minutu golom glavom, onda je Boljević pogađao u 25. i 28, da bi tačku na goleadu i plasman u viši rang stavio Mugoša u 60. minutu.

Na kraju nije slavio ni Luksemburg (0:0 protiv Azerbejdžana), pa je Crna Gora ubjedljivo, sa tri boda više, osvojila prvu poziciju.

Izmjena: 22:41h
22:29h

90. minut - Kiprani su bili blizu gola. Pitas je pogodio stativu.

22:27h

87. minut - mogao je i Kosović do pogotka, ali nije bio precizan sa ivice kaznenog prostora.

22:21h

Još 10 minuta do kraja. Crna Gora kontroliše situaciju, ni Kiprani više ne vjeruju da mogu da stvore probleme našem timu.

22:16h

Meč je prekinut zbog povrede glave Adama Marušića.

22:11h

71. minut - još tri izmjene u našem timu. Na terenu su Jovović, Islamović i Radunović, izašli su Boljević, Mugoša i Šćekić.

22:09h

I Vujačić je dobio žuti karton u crnogorskom timu. Do kraja meča je ostalo još dvadesetak minuta.

22:02h

61. minut i dvije izmjene Hadžibegića. Umjesto Jovetića i Bakića, na terenu su Savićević i Kosović.

Jovetić je postigao jedan gol i dva puta asistirao.

22:00h

60. minut - bilo je vrijeme i za gol Mugoše - 4:0 vodi naša selekcija. Ponovo je Jovetić fenomenalno uposlio napadača Inčona, a ovaj četvrtu šansu u večerašnjem susretu pretvorio u pogodak.

Izmjena: 22:29h
21:58h

58. minut - odlična akcija naše selekcije. Opet je sve počeo Jovetić, onda je Boljević odigrao do Mugoše, koji je izblokiran.

21:56h

Desetak minuta nastavka se igra u ritmu koji odgovara crnogorskoj selekciji.

21:48h

Nakon Jovetića u prvom poluvremenu, sada je žuti karton dobio Bakić.

21:45h

Počelo je drugo poluvrijeme. Crna Gora ima tri gola prednosti, na putu je da se plasira u Ligu B Lige nacija.

21:28h

Odlično poluvrijeme naše selekcije, rezultat savršen - 3:0 protiv Kipra. Pogađali su Jovetić, pa dva puta Boljević i Crna Gora grabi ka prvom mjestu u grupi koje vodi u Ligu B Lige nacija.

Jovetić je pogodio glavom u 14. minutu nakon centaršuta Marka Vukčevića, da bi u 25. i 28. Boljević tresao mrežu na asistencije Hakšabanovića i Jovetića.

U drugom meču naše grupe - između Luksemburga i Azerbejdžana - nakon 45 minuta nema golova. Domaćin je promašio penal...

Izmjena: 21:58h
21:25h

41. minut - Kusulos je probao sa preko 20 metara, ali daleko od gola Mijatovića.

21:12h

28. minut - sada je i 3:0 za "sokole". Opet je strijelac Boljević, sada poslije maestralne asistencije Jovetića.

Izmjena: 21:16h
21:09h

25. minut - 2:0 je prednost naše reprezentacije. Jovetić je otvorio kontranapad majstorskim potezom, Hakšabanović lansirao Boljevića u zicer, a fudbaler Standarda iz Liježa bez problema pogodio mrežu gostiju.

"Sokoli" su stvarno blizu Lige B Lige nacija.

Izmjena: 21:12h
21:08h

Prijete Kiprani, izveli su i drugi korner u posljednja tri minuta.

21:03h

19. minut - Mugoša je probao, ali je izblokiran, a onda je isti igrač imao i šansu glavom poslije kornera Hakšabanovića.

21:02h

Ovo je Jovetiću četvrti gol u ovom ciklusu Lige nacija. Prije večerašnjeg pogotka, tresao je i mrežu Kipra u Nikoziji (dva puta), kao i protiv Azerbejdžana pod Goricom.

Izmjena: 21:23h