Lob Osmajića uljepšao debi Miljana Radovića: Sutjeska slavila na Trešnjici

Nikšičani savladali Zetu

9414 pregleda 0 komentar(a)

Debi Miljana Radovića na klupi Sutjeske nije mogao da bude bolji - Nikšićani su slavili protiv Zete u Golubovcima 1:0.

Minimalan, ali zaslužen trijumf gostiju potpisao je novi seniorski reprezentativac Crne Gore Milutin Osmajić rutinskim lob udarcem u 37. minutu nakon što ga je u kontranapad lansirao Branislav Janković.

Prije toga, Zeta je mogla do gola, ali je loše reagovao Ivan Vukčević. Kazna je bila surova...

Tako se Sutjeska revanširala Zeti za poraz iz septembra kada je kraj Bistrice bilo 0:2.

Mogla je Sutjeska potom i da riješi pitanje pobjednika, ali su promašivali Osmajić, Aleksa Marušić, Admir Adrović...

Zeta je kasnije najbolje prilike imala iz prekida, ali je Vladan Giljen na golu Sutjeske bio na visini zadatka.

Pogotovo u 53. minutu kada je sa preko 30 metara iz slobodnog udarca probao Marko Burzanović.

Sutjesci je ovo prva pobjeda nakon pet mečeva u prvenstvu, bila je u seriji od tri poraza zbog koje je nedavno i smijenjen trener Dragan Radojičić.

"Odigrali smo zrelo i osvojili tri boda, to je ono što smo željeli. Izašli smo iz rezultatske krize i to je ono najvažnije nakon teškog duela", rekao je Radović.

U Zeti nisu bili zadovoljni rezultatom.

"Bili smo dobri u prvom poluvremenu i nakon najbolje šanse smo dozvolili da primimo gol. Sutjeska ima kvalite i ne prašta takve greške, kasnije je znala šta želi", istakao je trener Zete Dejan Roganović.