Napoli čuva vrh, Juve osvojio Sardiniju, Bonući sačuvao Gatuza, gol-mašina Ćiro Imobile

Benevento ostvario drugu uzastopnu pobjedu
Napoli, Foto: Reuters
Ažurirano: 06.01.2018. 21:53h

Napoli je u drugom poluvremenu slomio otpor Verone i zadržao prvo mjesto na tabeli Serije A.

Kulibali i Kaljehon donijeli su pobjedu lideru 2:0.

Juve je odgovorio na pobjedu Napolija - rezultatom 1:0 savladao je Kaljari na Sardiniji.

Gol odluke dao je Bernadeski u 74. minutu.

Razlika između lidera i šampiona ostala je jedan bod.

Roma je u krizi - "vučica" je izgubila na "Olimpiku" od Atalante 2:1, što je njen drugi poraz u posljednja tri kola, u kojima je od mogućih devet uzela svega jedan bod.

Kornelijus u 14. i De Ron u 19. minutu donijeli su gostima veliku prednost, koju je Edin Džeko samo smanjio.

Atalanta je cijelo drugo poluvrijeme imala igrača manje (isključen De Ron), ali je izdržala.

Leonardo Bonući je prvim golom u dresu roso-nera skinuo omču s vrata Đenaru Gatuzu. Milan je slavio protiv Krotonea 1:0.

Lacio je bio ubjedljiv na gostovanju Spalu 5:2, a Ćiro Imobile inspirisan - četiri gola postigao je napadač rimskog kluba.

Benevento je savladao Sampdoriju 3:2 i vezao drugu pobjedu u ligi.

Fudbaleri Torina su na domaćem terenu lako savladali Bolonju (3:0).

Šok terapija, nakon otkaza Mihajloviću i imenovanja Valtera Mcaraija za njegovog nasljednika, pozitivno je djelovala na "bikove" koji su do vođstva došli u 39. minutu preko De Silvestrija.

Prednost domaćih duplirao je Nijang u 53. minuitu. Prethodno je Pulgar promašio jedanaesterac za goste tri minuta ranije.

Konačan rezultat postavio je Falke u 89. minutu.

Kaljari - Juventus 0:1