Arsenalu bod u Lidsu, Everton pobjedom prekinuo seriju poraza

Everton prekinuo seriju poraza na gostovanju Fulamu, Kalvert-Luin postigao 10 golova u devet utakmica, a Arsenal uspio do boda sa igračem manje

4161 pregleda 1 komentar(a)
Haler je nebranjivo pogodio mrežu "fenejraša", Foto: REUTERS

Lids je remijem protiv Arsenala na "Elandu" prekinuo niz od dva ubjedljiva poraza. U igri bez golova domaćinu je posao olakšao napadač "tobdžija" Nikola Pepe, koji je u 52. minutu dobio crveni karton zbiog udaranja Alioskog.

Arsenal se dobro držao do finiša, kada je Lids dva puta pogodio okvir gola, ali nije uspio do pobjede i imaće 11 bodova. Arsenal dva više,

Everton je slavio na gostovanju Fulamu 3:2, zahvaljujući sjajnoj igri u prvom poluvemenu

"Karamelice" su povele u 40. sekundi, preko Dominika Kalvert-Luina, domaćin izjednačio pogotkom Rida, ali je do poluvremena već bilo 3:1 za goste.

Još jednom je pogodio Kalvert-Luin, deseti put u prvenstvu, kao i Dukure na asitenciju Dinja.

Domaćin je imao penal za povratak u 65. minuti, ali je Kavaljero šutirao visoko preko gola.

Loftus-Čik je potom samo ublažio poraz.

Everton je prekinuo seriju od tri poraza i stigao do 16 bodova , dok Fulam ima samo četiri.

A Šefild junajted je bez pobjede u ligi, vezao je četvrti poraz nakon što je na svom stadionu poražen od Vest Hema.

Sebastiajn Haler, koji je blistao u Ajntrahtu, pokzao je da je spreman i za Premijer ligu. Riješio je meč za 14. bod "ćekićarima". Domaćin je ostao na tek osvojenom bodu.