Liverpul jači od problema i "lisica"

Ekiupa Jirgena Klopa u derbiju ubjedljivo dobila Lester 3:0 i bodovno se izjednačila sa timom Žoze Murinja na vrhu tabele

6204 pregleda 2 komentar(a)
Firmino je stavio tačku na trijumf crvenih, Foto: REUTERS

Čuvena maksima Bila Šenklija dobila je potvrdu večeras - "najbolja je ekipa Liverpul i B tim Liverpula".

"Redsi" su utakmicu sa Lesterom počeli bez osam prvotimaca, među kojima su najbolji defanzvac Van Dajk, vezista i kapiten Henderson i napadač Salah, a slavili 3:0.

"Lisice" nisu mogle da pariraju "crvenima" pa ni kada je zbog povrede zadnje lože vani morao u 53. minutu i Nabi Keita.

Štaviše, Liverpul je postigao još gol preko Firmina za 3:0 u 86. minutu.

Lester je prvi gol primio nesrećno - Evans je u 21. minutu pogodio svoju mrežu, da bi Žota i u četvrtom meču na "Enfildu" (jedini u istoriji kluba) bio strijelac u 41. minutu.

Lester je ostao je na 18 bodova, a Liverpul je sada drugi samo zbog slabije gol razlike od Totenhema, jer oba kluba imaju po 20 bodova.