Sjajni Šveđanin je blistao u pobjedi Milana u Napulju 3:1

9122 pregleda 8 komentar(a)
Dva gola pa povreda vođe Milana u Napulju, Foto: REUTERS

Milan je iznenadio Napoli na "San Paolu", zahvaljujući nevjerovatnoj klasi Zlatana Ibrahimovića, koji je "roso-nere" lansirao na vrh tabele Serije A, nakon 8. kola.

Sjajni 39-godišnji Šveđanin je kombinacijom snage i klase postigao prvi gol u 20. minutu i to sa 14 metara glavom nakon centaršuta Tea Ernandesa.

Neuporedivo lakše bilo je Ibrahimoviću da postigne drugi pogodak, nakon centaršuta Ante Rebića sa lijeve strane. Bio je to 10. pogodak Ibrakadabre i prvi je strijelac lige sa dva više od Kristijana Ronalda.

Napoli je u igru vartio Mertens pogotkom u 63. minutu, ali je Bakajoko samo dva minuta kasnije zbog drugog žutog morao vani.

U 79. minutu vani je morao Ibrahimović, gestikulirajući povredu zadnje lože, a Napoli je to iskoristio da napravi pritisak. U četvrtom minutu nadoknade se umalo isplatio, ali je Donaruma sjajnom intervencijom odbranio Petanji a potom je rezervista Hauge iz kontre postavio konačnih 3:1.