Tri gola iz prva tri šuta u dresu „blaugrane”

Mlado krilo pogodilo u prvom meču osmine finala Kupa kralja protiv Selte (1:1)
Hose Arnais, Foto: Marca.com
Ažurirano: 04.01.2018. 20:07h

Za Hosea Arnaisa vjerovatno niste ni čuli, ali on je večeras postao dio istorije velike Barselone.

Krilni fudbaler je dao gol na gostovanju Selti u Kupu kralja i postao prvi igrač „blaugrane” koji je iz prva tri šuta dao tri gola!

Arnais (22) je ovog ljeta stigao u Barselonu B iz Valjadolida za 3,4 miliona eura, a Ernesto Valverde mu je prve šanse dao šansu u dvomeču sa Mursijom, takođe u Kupu.

U pobjedi na gostovanju (3:0) je igrao 90 minuta i zatresao mrežu iz jedinog šuta, a isto je ponovio i na „Kamp nouu”, kada je odigrao posljednjih 27 minuta.

Neobičnu seriju je nastavio večeras na „Balaidosu”, gdje je u 15. minutu iskoristio pas Andrea Gomeša i doveo Katalonce u vođstvo. Pione Sisto je izjednačio u 31. i postavio konačni rezultat prvog meča osmine finala.

Momak koji je prošle sezone za Valjadolid pogodio 12 puta na 35 nastupa u Segundi, za Barselonu B je odigrao 19 utakmica i upisao šest golova i četiri asistencije.