"Roso-neri" silni i bez Ibre, Bolonja napokon nije primila gol

Milan je pobjedom nad Fiorentinom sakupio 23 boda, što je najbolji rezultat "roso-nera" od 1994. godine i tri boda za pobjedu

2706 pregleda 0 komentar(a)
Milan sjajan i na sablasno praznom San Siru, Foto: REUTERS

Milan je lider nakon skora od dva remija i sedam pobjeda, posljednja nad Fiorentinom na San Siru 2:0.

"Roso-neri" su pokazali ovom, ali i remijem u Lilu da mogu da dobro odigraju i bez prvog strijelca lige, Zlatana Ibrahimoovića, koji je povrijedio butni mišić u prethodbom kolu.

Ulogu vođe preuzeo je Frenk Kesi. Asistirao je kod vodećeg gola Romanjoliju u 17. minutu, 11 minuta kasnije je pogodio sa penala, da bi u 40. opet preuzeo odgovornost sa bijele tačke, ali je ovoga puta i predvidljivo i loše šutirao.

Ostalo je 2:0, pa Milan ima 23 boda, Fiorentina svega osam. MIlan je u seriji od 21 utakmice bez poraza u prvenstvenim utakmicama, ima 16 pobjeda i pet remija.

Bolonja je dobila domaću utakmicu protiv Krotonea, pogotkom Sorijana u drugom minutu nadoknade poluvremena. Bolonja ima 12 bodova, Krotone svega dva. Bolonja je posljednji put u Seriji A sačuvala mrežu 25. septembra prošle godien u igri bez golova sa Đenovom. Od tada je primala gol u 41 utakmici zaredom.