Crna Gora namučila favorita, djevojke se do kraja borile za prvi bod

2770 pregleda 3 komentar(a)

Crnogorske fudbalerke odigrale su najbolju utakmicu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, ali nisu uspjele da osvoje prvi bod - izgubile su od Ukrajine u gostima 2:1.

Djevojke koje vodi Mirko Marić završile su takmičenje u grupi sa osam poraza, s tim da su na mečevima sa Ukrajinom i kod kuće i na strani, te Grčkom u gostima, bile sasvim blizu pozitivnog rezultata.

U posljednjem meču gubile su od petog minuta, kada je Basanska pogodila iz penala, da bi minut kasnije izjednačila Jasna Đoković.

Presudni trenutak na meču bio je drugi žuti karton Aleksandre Popović početkom drugog poluvremena.

Ukrajina je 15 minuta prije kraja brojčanu nadmoć pretvorila u pobjedu, golom Kunine.

Ovom pobjedom Ukrajina je osvojila drugo mjesto u grupi i plasirala se u plej-of za odlazak u završnicu.