Atletiko prekinuo niz Bajerna, ali tek mora da se bori za osminu finala, Inter opet u igri, Liverpul i Porto idu dalje

29533 pregleda 0 komentar(a)
Džons postiže gol za Liverpul, Foto: Reuters

Liverpul i Porto pridružili su se Mančester sitiju i Bajernu u osmini finala Lige šampiona.

Liverpul je pobijedio Ajaks kod kuće 1:0 i obezbijedio prvo mjesto u grupi D, dok je Portu bio dovoljan remi bez golova sa Sitijem za drugu poziciju u grupi C.

Sjajna i uzbudljiva završnica biće naredne sedmice u grupi B, u kojoj sve četiri ekipe imaju šansu za plasman dalje.

Inter je pobijedio Borusiju u Menhengladbahu 3:2, pa u posljednjem kolu protiv Šahtjora može da izbori prolaz - potrebna mu je pobjeda, ali uz uslov da se duel Reala i Borusije ne završi remijem.

Real mora da pobijedi Borusiju u Madridu za prolaz.

Atletiko je prekinuo niz Bajerna od 15 vezanih pobjeda, ali nije mogao do pobjede kojom bi obezbijedio plasman dalje - 1:1.

Šampion Evrope je došao u kombinovanom sastavu (bez Levandovskog, Nojera, Kimiha...), šansu su dobili mladi igrači, a ulaskom Milera i Gnabrija uspjeli su da izbjegnu poraz.

Atletiko ne smije da izgubi u posljednjem kolu u Salcburgu ako želi da prođe u osminu finala.

Direktan duel za plasman među 16 najboljih vodiće i Atalanta i Ajaks.

Grupa A

Atletiko Madrid - Bajern 1:0

Žoao Feliks 26.

Lokomotiva Moskva - Salcburg 1:3

Anton Mirančuk 79. (penal) - Beriša 28,41, Adejemi 81.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Grupa B

Borusija Menhengladbah - Inter 2:3

Plea 45+1,76. - Darmijan 17, Lukaku 64,73.

Šahtjor - Real Madrid 2:0

Dentinjo 57, Solomon 82.

Grupa C

Olimpik Marsej - Olimpijakos 2:1

Paje 54. (penal), 74. (penal) - Kamara 33.

Tok mečeva

85. minut - penal za Bajern, nakon neopreznog starta Felipea, koji je zamijenio povrijeđenog Himenesa, nad Milerom.

Miler je pogodio za 1:1.

79. minut - Atalanta je izjednačila protiv Mitjilanda, golom Kristijana Romera.

76. minutu - nije gotovo u Menhengladbahu. Domaćin je smanjio na 3:2, drugi gol Alasanea Plee. Brza kombinacija sa Tiramom, nakon što je Aleksis Sančes izgubio loptu u opasnoj zoni.

U Marseju, Olimpik vodi 2:1 protiv Olimpijakosa, a prva dva gola u Ligi šampiona upisao je Dmitri Paje, oba iz penala.

73. minut - opet Lukaku, Inter vodi 3:1 i milanski tim je sada kandidat za osminu finala. Naravno, ako ostane ovako.

64. minut - Inter opet vodi u Menhengladbahu. Romelu Lukaku za 2:1. Sjajna dijagonala sa 13-14 metara iskosa sa desne strane.

Bajern pojačava ekipu - ušli su Miler i Gnabri.

58. minut - Liverpul je preživio nekoliko opasnih napada Ajaksa, prije nego što je poveo golom Kurtisa Džonsa nakon katastrofalne greške golmana Onane.

45+1. minut - Borusija je izjednačila protiv Intera. Sjajni Francuz Alasane Plea je pogodio za 1:1.

26. minut - Atletiko vodi protiv Bajerna. Ljorente je ubacio, a Žoao Feliks munjevito reagovao u petercu.

17. minut - evo nade za Inter - Mateo Darmijan je pogodio u Menhengladbahu za 1:0.

14. minut - prvi gol je postignut u Bergamu, ali ne vodi Atalanta već Mitjiland. Strijelac Aleksander Šolc.

Atletiko Madrid bi večeras mogao da obezbijedi plasman u osminu finala Lige šampiona, ali ne postoji teži protivnik da bi se ispunio taj cilj od Bajerna.

Šampion Evrope dolazi u Madrid sa serijom od 15 vezanih pobjeda u elitnom takmičenju, a "kolćonerosima" samo trijumf garantuje plasman.

Stefan Savić je od starta u Simeoneovom timu, dok je Bajern bez Levandovskog, Nojera, Kimiha - na klupi su Miler, Gnabri, Koman, Boateng...

U istoj situaciji je i Liverpul, pred duel sa Ajaksom na Enfildu, kao i Borusija Menhengladbah protiv Intera, koji, s druge strane, ima posljednju šansu da zadrži nadu u veliki preokret u posljednja dva kola grupne faze.

Za Borusiju navija Real, koji je izgubio od Šahtjora u Kijevu 2:0.