Vatromet golova na Bosforu - Lajpcig slavio u 92. minutu

>U meču grupe E, Krasnodar je pobijedio Ren 1:0, golom Markusa Berga u 71. minutu

9319 pregleda 0 komentar(a)

Lajpcig je na spektakularan način i uz vatromet golova ostvario pobjedu na Bosforu.

Polufinalista prethodnog izdanja Lige šampiona slavio je protiv Istanbul Bašakšehira u dramatičnom meču 4:3, golom Aleksandera Sorlota u 92. minutu.

Lajpcig je došao do devetog boda u grupi H, u posljednjem kolu dočekuje Mančester junajted i pobjedom bi se plasirao u osminu finala.

Golovima Jusufa Poulsena i Nordija Mukielea, tim Julijana Nagelsmana vodio je 2:0, da bi domaće u igru vratio Irfan Kahveči golom u posljednjim trenucima prvog poluvremena.

Na 3:1 povisio je Dani Olmo, a Kahveči drugim golom u 72. minutu ponovo donio neizvjesnost...

Istanbul je imao vremena za preokret, gosti preko Poulsena imali veliku šansu da zaključaju utakmicu, da bi Kahveči u 85. minutu spektakularnim golom iz slobodnog udarca kompletirao het-trik za 3:3.

Nije bio kraj - 92. minut, Norvežanin Sorlot je pogodio za važnu pobjedu njemačkog sastava-

U meču grupe E, Krasnodar je pobijedio Ren 1:0, golom Markusa Berga u 71. minutu.

To je prvi trijumf jednog ruskog tima u Ligi šampiona poslije čak 17 mečeva, dovoljan da Krasnodar obezbijedi nastavak takmičenja u Ligi Evrope.