ARSENAL JESENJI PRVAK

Pobjeda Koma na zatvaranju drugoligaške jeseni

Napadač Koma Vule Vujačić nalazi se na vrhu liste strijelaca Amplitudo 2. CFL nakon završetka prvog dijela sezone, zajedno sa Ninom Vukmarkovićem iz Mornara - obojica su postigla po devet golova

5155 pregleda 0 komentar(a)
Devet golova na polusezoni, Foto: FK Rad

Kom je pobijedio Drezgu na Kampu FSCG na Starom aerodromu sa 3:1, u zaostalom meču 19. kola Amplitudo 2. Crnogorske fudbalske lige.

Drezga je u četvrtak trebalo da bude domaćin Komu u Spužu, ali je meč odložen zbog natopljenog terena.

Kom je poveo u 23. minutu preko Vula Vujačića, a formalni domaćin izjednačio u nadoknadi prvog dijela, golom Gorana Burzanovića.

Favorizovani gosti slomili su otpor posljednjeplasiranog tima na tabeli 16 minuta prije kraja, kada je Nikola Vujoševuć pogodio za 1:2.

Trijumf Koma potvrdio je Vujačić iz penala, svojim drugim golom na meču u trećem minutu sudijskog dodatka.

Ovim je spuštena zavjesa na prvi dio sezone u drugoligaškoj konkurenciji.

Tivatski Arsenal ide na zimsku pauzu kao jesenji prvak, sa 41 bodom, dva više od drugoplasiranog Koma.

Mornar je treći sa 36, a Igalo četvrto sa 32 boda.