Žiru, Zuma, pa Pulišić: Čelsi iz minusa do noći na prvom mjestu

Čelsi - Lids 3:1 u posljednjem subotnjem meču 11. kola Premijer lige. "Plavci" spavaju na liderskoj poziciji

3990 pregleda 0 komentar(a)

Meč pun tempa, šansi i uzbuđenja odigrali su Čelsi i Lids pred oko 2.000 gledalaca na "Stamford bridžu".

Poveo je tim Marsela Bjelse - slavili su izabranici Frenka Lamparda (3:1).

Patrik Bamford je u 4. minutu na asistenciju Kalvina Filipsa zaobišao istrčalog golmana Mendija i doveo "paunove" u vođstvo.

Lids nije primio gol na dva prethodna meča, u pobjedi nad Evertonom i remiju sa Arsenalom, pa se činilo da je vođstvo u zapadnom Londonu dobar zalog za nastavak utakmice.

Ipak, Čelsi ima prejak napadački arsenal...

Olivije Žiru, četvorostruki strijelac protiv Sevilje prije četiri dana, tada je stupio na scenu, a njegov udarac glavom u 10. minutu nestvarno je "odbranio" saigrač i kolega iz napada Timo Verner na gol-liniji.

Njemac je bio akter jednog od najbizarnijih promašaja u posljednje vrijeme - u pokušaju da popravi štetu, pogodio je prečku sa same gol-linije!

Žiru je do poluvremena ipak uspio da pogodi mrežu i izjednači na 1:1 - igrao se 37. minut kada je pogodio nakon ubacivanja Džejmsa s desne strane. Sada se nije našao Verner da ga spriječi da postigne gol.

U nastavku je opet viđena borba spuštenih gardova, ali je domaćin bio raznovrsniji i konkretniji u napadu.

U 61. minutu precizan je bio Kurt Zuma, nakon kornera Maunta - Čelsi je poveo 2:1.

U trećem minutu sudijske nadoknade sijevnula je kontra, a Verner je asistirao Pulišiću za konačnih 3:1.

Čelsi je izbio na prvo mjesto, sa bodom više od Totenhema i Liverpula, ali oba rivala sjutra igraju svoje mečeve.

Totenhem u derbiju sjevernog Londona dočekuje Arsenal, dok je Liverpul domaćin Vulverhemptonu.