Nova golčina Raičkovića, golgeterska reakcija Zarubice i sedma vezana pobjeda Budućnosti

4165 pregleda 1 komentar(a)
Miloš Raičković kao da se pretplatio na evro-golove, Foto: Luka Zeković

Budućnost nije blistala kao u nekim prethodnim mečevima, ali sve je isto - nižu se pobjede.

Sedmu zaredom šampion i dominantni lider ostvario je protiv Jezera - 2:1.

Podgorički "plavi" su za 20 minuta stekli veliku prednost, nastavak meča odigrali u sporijem ritmu, ali bez većih uzbuđenja sačuvali pobjedu.

Miloš Raičković je bio centralna figura - u šestom minutu je još jednim sjajnim golom najavio novo slavlje. Efektno je zahvatio loptu sa 20-ak metara, poslao parabolu u lijevi ugao. Vezista Budućnosti kad postigne gol - to bude golčina.

Na 2:0 povisio je sve bolji Dejan Zarubica, golgeterskom reakcijom u šesnaestercu rivala, iz komplikovane pozicije hitro je reagovao i iznenadio golmana Jezera.

Gosti su između dva primljena gola imali šansu Mujecija, nakon greške Ćukovića (odbranio je Dragojević), da bi Matanović dva puta bio blizu gola.

Dva puta je pogodio prečku - prvo udarcem sa 20-ak metara, zatim glavom nakon kornera.

Budućnost je dobila upozorenje, a u 53. minutu shvatila da Jezero može da iskoristi opuštanje.

Iz lijepe akcije i asistencije Dinoše, smanjio je Ernes Isljami.

Ipak, izjednačenje nije visilo u vazduhu, dovoljno kvaliteta ima u Milinkovićevom timu da ga jedan gol ne poremeti...

"Plavi" su sačuvali minimalno vođstvo, a kada je Đurković pet minuta prije kraja dobio direktni crveni karton zbog gaženja Moriatisa, bilo je jasno da bodovi ostaju u Podgorici.