Sampa oštećena u rekordu Milana

Lider Milan je u 30. utakmici zaredom uspio da zatrese mrežu rivalima u Seriji AS

7527 pregleda 4 komentar(a)
Ranijeri je posljednji sačuvao mrežu protiv Milana prije 11 mjeseci, Foto: REUTERS

Klupski rekord Milana postavljen je na Marasiju. Milan je prvi put u klupskoj istoriji uspio da veže 30 uzastonih utakmica na kojima je postigao makar gol.

Milan je slavio protiv Sampdorije 2:1, a baš protiv ekipe Klaudija Ranijerija Milan posljednji put nije dao gol prije 11 mjeseci, bilo je 0:0.

Milan je poveo iz prestrogo dosuđenog penala u 45. minutu, kada je Frank Kesi šutirao nebrannjivo pod prečku.

Milan jeste bio bolja ekipa, ali...

U 70. minutu Romanjoli je laktom pogodio rezervistu Sampe, Danca Damsgarda laktom u glavu i umjesto penala i isključenja igraču Milana, sudije su ignorisale taj detalj.

Šest minuta kasnije sjajnu akciju Milana pogotkom je krunisao rezervsita Kastiljeho, kjem je to bio prvi kontakt sa loptom.

Ekipa Klaudija Ranijerija se nije predavala, došla je do pogotka u 83. minutu, kada je Ekdal iskoristio lošu rekaciju odbrane Milana. Ekdal je u posljednjoj sekundi imao još jedan zicer, ali nije pogodio za remi.

Milan je lider sa 26 bodova, pet više od prvog pratioca Intera. Sampdorija je na 11 bodova.