Siti ne griješi, Totenhem siguran u Velsu, preokreti Vest Hema i Palasa

Lider pobijedio Votford i sada opet ima 15 bodova više od drugoplasiranog Mančester junajteda
Mančester siti, Foto: Reuters
Ažurirano: 02.01.2018. 22:04h

Mančester siti je nakratko posustao i remizirao sa Kristal Palasom, ali je odmah vratio stvari na svoje mjesto u Premijer ligi.

"Građani" su u prvom meču u 2018. godini savladali Votford rezultatom 3:1 u meču u kojem je sve bilo jasno nakon 15 minuta.

Svega 38 sekundi trebalo je Sitiju da zatrese mrežu gostiju - Sane je prošao po lijevoj strani i pronašao samog Sterlinga, kojem nije bilo teško da matira Gomeša.

Bila je to najava dominacije domaćina, koji je u prvih 20 minuta stvorio još tri velike prilike, a do drugog pogotka je stigao autogolom Kabaselea...

Nastavak je bio odrađivanje posla (Aguero je donio 3:0, smanjio je Grej), pa je tim Pepa Gvardiole vratio 15 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Mančester junajted.

Totenhem je slavio u Velsu protiv Svonsija sa 2:0 golovima Ljorentea (iz očiglednog ofsajda) i Alija, dok je Vest Hem poslije preokreta bio bolji od VBA na svom terenu (2:1).

Velika tri boda ekipi Dejvida Mojesa donio je dvostruki strijelac Kerol.

Slavio je i Kristal Palas - bio je bolji od Sautemptona na "Sent Meriju" rezultatom 2:1.