Lacio u osmini finala poslije 20 godina, Mukoko za istoriju

6009 pregleda 0 komentar(a)

Lacio je iskoristio šansu i izborio osminu finala Lige šampiona.

Rimljani su igrali neriješeno sa Brižom 2:2 na svom terenu, što im je bilo dovoljno da odbrane drugu poziciju u grupi F.

Lacio je dva puta vodio, golovima Koree i Imobilea iz penala, gosti dva puta stizali, a drugi gol postigli kada su imali igrača manje (isključen Sobol u 39. minutu).

Belgijanci nisu mogli do velikog preokreta.

Adam Marušić je igrao svih 90 minuta za Lacio, koji je u fazi eliminacije Lige šampiona prvi put od sezone 1999/2000.

Tada su za rimski tim igrali Mihajlović, Stanković, Nesta, Veron, Simeone, Krespo, Klaudio Lopes...

Posljednje kolo grupne faze 8. decembra pamtiće se, međutim, po promociji Jusufe Mukoka, vunderkinda Borusije Dortmund.

Mukoko je postao najmlađi fudbaler koji je zaigrao u Ligi šampiona - sa 16 godina i 18 dana je upisao debi protiv Zenita. Igrao je od 58. minuta.

Do večeras je rekorder bio Selestin Babajaro, koji je 1994. godine imao 16 godina i 87 dana kada je zaigrao za Anderleht.

Mukoko je dan nakon 16. rođendana odigrao prvi meč u Bundesligi.

Borusija je preokretom slavila u Sankt Peterburgu 2:1.

Argentinac Drijusi je doveo ruski tim u vođstvo u 16. minutu, da bi Pišček u 68. i Vitsel u 79. minutu donijeli "milionerima" prvo mjesto u grupi F.