Lajpcig čeka kiks Bajerna, Borusija je blijeda bez Halanda - Štutgart dao pet golova u Dortmundu

Debakl "milionera" od "švaba" na Vestfalenu, Lajpcig prepun samopouzdanja nakon sjajnih igara u tri derbija zaredom

2004 pregleda 0 komentar(a)
Olmu prija u Lajpcigu, Foto: REUTERS

Iako je u posljednjih 10 dana sjajno odigrao tri fantastično teške i važne utakmice, Lajpcig je smogao snage da slavi protiv Verdera 2:0 i preuzme lidersku pozicjju u Bundesligi, makar dok Bajern ne odigra utakmicu sa Union Berlinom, pošto Bavarci imaju 23 boda, a Lajpcig 24.

Novi kiks dozvolio je Dortmund, koga je na "Signal Iduna parku" deklasirao Štutgart 5:1.

Dortmund je u posljednja tri kola, bez Erlinga Halanda, osvojio samo bod i skliznuo je na petu poziciju sa 19 bodova.

Lajpcig je protiv Verdera poveo pogotkom Zabicera sa penala u 26. minutu, da bi Dani Olmo u 41. udvostručio prednost.

Dortmund bez Halanda djeluje izgubljeno.

Štutgart je vodio 21-godišnji napadač iz Konga Vamangituka, koji je do 53. minuta postigao dva gola.

Između njegova dva pogotka izjednačio je Amerikanac Đovani Rejna, ali je to bilo sve od uspavanih "milionera".

Keln je sjajnom serijom na gostovanima, po dva remija i pobjede, danas u Majncu 1:0, izašao iz zone ispadanja. Menhengladbah i Herta su remizirai 1:1.

Frajburg je bio bolji od Arminije 2:0.