Čelsi promašivao, Everton slavio i pomogao Liverpulu i Totenhemu

2224 pregleda 0 komentar(a)

U posljednjem susretu subotnjeg programa 12. kola Premijer lige, Everton je na svom Gudison parku savladao Čelsi sa 1:0.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Sigurđson u 22. minutu iz penala, koji je skrivio golman Mendi prekršajem na Kalvert-Luinu.

Ovim porazom Čelsi je propustio šansu da dođe na vrh tabele, ostao je treći sa 22 boda, dva manje od Totenhema i Liverpula, uz meč više.

Everton je skočio na sedmo mjesto sa 20 bodova.

Čelsi je zaslužio mnogo više u Liverpulu, dominirao je, stvarao i promašivao prilike, a Maunt je dva puta pogodio okvir gola...

Ranije u subotu su u derbiju kola Mančester junajted i Mančester siti na Old trafordu igrali 0:0. Bio je to susret u kome su oba tima više mislila na odbranu vlastitog gola no na ugrožavanje protivničkog, pa je 90 minuta proteklo bez prave prilke za pogodak.