Inter velikim preokretom slavio protiv Kaljarija

"Nerazuri" se ispromašivali u prvom poluvremenu, a onda postigli tri pogotka na Sardiniji

2750 pregleda 1 komentar(a)
Slavlje fudbalera Intera, Foto: Reuters

Dva potpuno različita poluvremena odigrao je Inter na gostovanju Kaljariju.

U prvom je stvarao i promašivao šanse, ali gubio od 42. minuta i gola Sotija.

U nastavku, milanski velikan je bio daleko od nivoa, ali je postigao čak tri pogotka i slavio 3:1.

Do 77. minuta Inter nije mogao da probije odbranu domaćina, tada je Nikolo Barela efektno zatresao mrežu i otvorio utakmicu.

Šest minuta prije kraja preokret – odličan centaršut Barele sa desne strane, na drugoj stativi bio je Danilo D'Ambrosio koji je glavom donio prednost od 2:1.

Pobjedu je obezbijedio Romelu Lukaku iz kontre u 94. minutu - istrčao je golman domaćih, Lukaku ga pretrčao i pogodio praznu mrežu.

To je četvrta pobjeda Intera u prvenstvu zaredom, pa na drugom mjestu ima dva boda manje i utakmicu više od lidera Milana.

Kaljari je na 12 bodova, nakon što je u posljednja četiri kola osvojio samo dva boda.