Ne pomaže ni igrač više, Šalke hita ka antirekordu Tasmanije

Rihter prodrmao Šalke u nadoknadi, do antirekorda lige nedostaju još četiri utakmice

4187 pregleda 0 komentar(a)
Serija neuspjeha bez kraja za Šalke, Foto: REUTERS

Djelovalo je da je Šalke napokon prekinuo prokletstvo!

Imao je vođstvo u Augsburgu od 2:1 i igrača više, kada je sudija pokazao pet minuta nadoknade. Ali...

Marko Rihter je u trećem minutu sudijske nadoknade postigao gol za konačnih 2:2, pa je Šalke ostao bez pobjede i u 27. utakmici Bundeslige zaredom.

A do antirekorda iz sezone 1965/1966. koji drži berlinska Tasmanija su još četiri utakmice.

Domaćin je poveo autogolom Suada Serdara u 32. minutu, Raman u 52, i Buželab u 61. na asistenciju Serdara su preokrenuili rezultat a domaćinu je od 53. minuta isključen Niderlehner.

Ipak, Rihter je bio neumoljiv pa je Šalke ostao bez pobjede još od 17. januara, kada je bio bolji od Menhengladbaha 2:0.

Augsburg ima 13 bodova, Šalke je posljednji sa četiri boda.