Milivojević promašio penal u 91. minutu: Siti srećno do boda u Londonu

1 komentar(a)
siti palas, Foto: Reuters
Ažurirano: 31.12.2017. 14:56h

Dogodilo se i to, Mančester siti nije pobijedio, a Pep Gvardiola može da bude zadovoljan što njegov tim nije izgubio!

Poslije 18. vezanih trijumfa, lider je zaustavljen u Londonu, igrao je 0:0 sa Kristal Palasom, koji je u 91. minutu promašio penal!

Srpski reprezentativac Luka Milivojević mogao je da postane super-heroj engleskog i evropskog fudbala, ali je njegov šut sa bijele tačke zaustavio Ederson i spriječio poraz svog tima na "Selhrst parku".

"Da nam je neko ponudio bod, prihvatili bismo. Ovako, ostao je gorak ukus, jer smo mogli više", kazao je trener Palasa Roj Hodžson.

Prvi put ove sezone mašina Pepa Gvardiole je zaribala, nije postigla gol protiv čvrstog Hodžsonovog tima.

Bilo je šansi, Aguero je pogodio stativu, uz apsolutnu dominaciju, a na kraju je junak bio golman.

Da je Siti pobijedio, izjednačio bi evropski rekord, u pet najjačih liga, koji drži Gvardiolin Bajern od 19 uzastopnih prvenstvenih pobjeda.

"Moram da častitam Palasu, to je dobar, čvrst tim. Dobili su ono što su zaslužili", rekao je Gvardiola.

Nakon 21 kola, Siti ima ogromnih 14 bodova prednosti nad Čelsijem, a 15 u odnosu na Mančester junajted.