Inter na bod od gradskog rivala: "Nero-azuri" iskoristili kikseve Milana i Juventusa

3821 pregleda 1 komentar(a)
Lukaku proslavlja pogodak, Foto: Reuters

Fudbaleri Intera savladali su večeras Napoli 1:0 u derbiju 12. kola Serije A.

Duel na "Đuzepe Meaca" stadionu riješen je u 67. minutu kada je Romelu Lukaku realizovao penal. Četiri minuta kasnije Napoli je ostao sa igračem manje, jer je crveni karton dobio Lorenco Insinje.

Inter je apsolutni pobjednik kola, jer su ostali konkurenti kiksali. Prvo Juventus, koji je ranije tokom dana remizirao sa Atalantom, a potom i Milan koji je osvojio samo bod na gostovanju Đenovi - 2:2.

Đenova je na "Luiđi Ferarisu" dva puta vodila, a Milan dva puta stizao rezultat. Domaći su poveli u 47. minutu golom Destra, da bi pet minuta kasnije izjednačio Kalabrija. Novo vođstvo Đenovi donio je Destro, drugim golom na meču u 60. minutu, a konačan rezultat postavio je Kiatengva.

Milan je i dalje lider sa 28 bodova, ali sada "rosoneri" imaju samo bod više od gradskog rivala.