Novi poraz Borusije: I Union bolji od "milionera"

5742 pregleda 0 komentar(a)

Još jedan neočekivan poraz doživjela je Borusija Dortmumd - "milioneri" su izgubili od Union Berlina u gostima 2:1.

Domaća ekipa je oba pogotka postigla nakon kornera. Za 1:0 je u 57. minutu strijelac bio Nigerijac Taivo Avonji, a za 2:1 u 78. minutu glavom precizan bio je Marvin Fridrih.

Poraz Borusije pokvariće priču o još jednom rekordu 16-godišnjeg njemačkog napadača Jusufe Mukoka koji je u 60. minutu postigao jedini pogodak za goste i postao najmlađi strijelac u Bundesligi svih vremena.

Union Berlin je petom pobjedom došao do 21 boda i petog mjesta. Ima samo bod manje od Borusjie koja je pretrpjela peti poraz, a prvi pod vođstvom privremenog trenera Edina Terzića.