Atalanta pleše i bez Papua: Sapata načeo, Murijel i Iličić dokrajčili Romu

"Boginja" gubila na poluvremenu, a onda se razigrala za trijumf 4:1

6045 pregleda 0 komentar(a)

Skoro 50 minuta Roma je bila bolja, vodila je golom Edina Džeka u Bergamu, a onda je upala u ritam koji može da nametne samo Atalanta.

"Boginja" je za manje od 15 minuta postigla tri gola, slavila 4:1 i pokazala da niko ne smije da je otpiše iz borbe za vrh tabele.

I dokazala je da može da igra vrhunski fudbal i bez Alehandra Gomesa koji je u svađi sa trenerom Đanpjerom Gasperinijem.

Džeko je već u 3. minutu zatresao mrežu i u prvom dijelu je Roma bila ta koja je kontrolisala stvari, prijetila i da povede 2:0.

Kasnije se nije mnogo pitala. Prvo je Duvan Sapata u 59. izjednačio, a Robin Gosens u 70. preokrenuo kada je pogodio glavom poslije greške golmana "vučice" Antonija Mirantea.

U 73. je viđena majstorija Luisa Murijela, koji se poigrao sa Miranteom..., a onda i prodor Josipa Iličića za konačnih 4:1.