Šok za Juventus: Fiorentina deklasirala šampiona

10058 pregleda 3 komentar(a)
Slavlje fudbalera Fiorentine, Foto: Reuters

Šok za šampiona, težak udarac za Juventus - ove sezone skromna Fiorentina slavila je u Torinu sa nestvarnih 3:0.

Juve je doživio prvi poraz u sezoni, Milan ostao jedina neporažena ekipa u Seriji A i ligama petice, dok su "ljubičasti" na terenu najvećeg rivala ostvarili prvu pobjedu nakon osam sušnih kola.

Dušan Vlahović je najavio iznenađenje, a kada je Kvadrado dobio direktan crveni karton zbog grubog faula nad Kastrovilijem, bilo je jasno da domaćina čeka težak posao.

Malo ko je, ipak, mogao da pretpostavi šta će da se dogodi.

U 76. minutu Aleks Sandro je postigao autogol, a pet minuta kasnije Kaseres postavio konačan rezultat.

Juve je ranije danas saznao da mora da igra utakmicu sa Napolijem, a nakon senzacionalnog poraza od Fiorentine ostao je na 24 boda, čak sedam manje od Milana...