Uzbudljiv početak prazničnog fudbala: Junajted vodio dva puta, Lester uzeo bod

10406 pregleda 0 komentar(a)
Džejmi Vardi postiže gol za 2:2, Foto: REUTERS

"Boksing dej" je otvoren na najbolji način, sjajnom utakmicom na King Pauer stadionu i remijem u duelu Lestera i Mančester junajteda (2:2).

Gosti su dva puta vodili, domaćin stizao i pokaza zašto je i ove sezone u vrhu Premijer lige.

"Đavoli" su bolje počeli meč, Markus Rašford promašio zicer prije nego što je pogodio u 23. minutu nakon lijepe akcije i asistencije Bruna Fernandeša.

Brzo je Lester uzvratio, osam minuta kasnije Harvi Barns je sa 17-18 metara poslao loptu u bliži ugao.

Novo vođstvo Junajtedu donio je Bruno Fernandeš, koga je efektno uposlio Edinson Kavani, da bi bod i prvi remi Lesteru donio Džejmi Vardi pet minuta prije kraja.

Tihu utakmicu imao je golgeter "lisica", ali je prvu šansu pretvorio u gol, na ubacivanje Ajosea Peresa.