Lester ugrabio bod za 2. mjesto

Harvi Barns u 83. minutu zatresao mrežu za remi na gostovanju Kristal Palasu. To je bio 11. gol "lisica" u posljednjih 15 minuta ove sezone u Premijer ligi

2233 pregleda 0 komentar(a)
Trenutak kada Harvi Barns daje gol, Foto: Reuters

Deset od 28 golova u prvih 15 mečeva Premijer lige ove sezone, Lester je postigao u posljednjih 15 minuta.

Tim Brendana Rodžersa je još jednom podsjetio koliko je opasan u finišu mečeva, i 11. pogotkom u završnici stigao do boda na gostovanju Kristal Palasu (1:1).

Ovog puta, u heroja je izrastao Harvi Barns, koji je u 83. minutu, nakon odlične solo akcije zatresao mrežu "orlova" i obezbijedio remi.

"Lisice" su mogle da povedu u 19. minutu, ali je Keleči Iheanačo očajno izveo jedanaesterac, koji je Visente Guaita lako odbranio.

Zanimljivo, to je bio 10. penal za Lester ove sezone, što je dvostruko više od najbližih "pratilaca" Liverpula, Mančester junajteda, Čelsija, Fulama i Brajtona.

Nakon toga su ekipe bile ravnopravne, a Kristal Palas je poveo u 58. minutu zahvaljujući sjajnom pogotku Vilfrida Zahe.

Barns je to poništio i donio 29. bod Lesteru, koji se izjednačio sa Evertonom na 2. poziciji.

"Karamele" su večeras trebalo da gostuju Mančester sitiju, ali je meč odgođen zbog epidemije koronavirusa među "građanima".