Vila usporila i Čelsi, El Gazi kroz noge Mendija za remi

6281 pregleda 0 komentar(a)
Anvar el Gazi postiže gol u 50. minutu, Foto: Reuters

Everton je na diobi 2. mjesta, ali je najprijatnije iznenađenje Premijer lige u sezoni 2020/2021. svakako Aston Vila.

Tim iz Birmingema je u derbiju odolio Čelsiju na "Stamford bridžu" i odnio bod. Tako su dva tima ostala izjednačena na 5. i 6. mjestu na tabeli sa 26 bodova, s tim da Vila ima dva meča manje.

"Plavci" su poveli golom svog ubjedljivo najboljeg igrača u posljednje vrijeme, Olivijea Žirua, koji je u 34. minutu sjajno glavom pogodio nakon centaršuta Bena Čilvela.

Vila, međutim, nije odustala od svog stila igre. Predvođena sjajnim Džekom Grilišem, čeka Dina Smita je bila bolja u nastavku i do zasluženog boda stigla u 50. minutu - Meti Keš je centrirao, a Anvar el Gazi iskoristio nepažnju odbrane domaćih i kroz noge Eduara Mendija pogodio za 1:1.

Do kraja je najbolju šansu imao Džon Megin, koji je sa 25 metara sjajnim šutem zatresao prečku.

Da je pogodio, Vila je mogla da upiše drugu najveću pobjedu u sezoni, nakon one istorijske protiv Liverpula (7:2).