Junajted na vrhu: Na "Old trafordu" sanjaju i titulu

8555 pregleda 2 komentar(a)

U prvom meču u 2021. godini, Mančester junajted je ispunio cilj - pobijedio je Aston Vilu 2:1 na svom terenu i izjednačio se sa Liverpulom na vrhu tabele, sa 33 boda i istim brojem mečeva (16).

Nakon neubjedljivog starta, "đavoli" su ušli u dobru seriju, iskoristili neke kikseve rivala i poslije dugo vremena istakli kandidaturu i za titulu.

Antoni Marsijal je doveo Junajted u vođstvo u 40. minutu.

Izjednačio je Bertran Traore u 58. minutu, da bi Bruno Fernandeš, neprikosnoveni lider Mančestera, donio novu pobjedu tri minuta kasnije golom iz penala.

Vila je bila dostojan rival, mogla i do boda, ali je David de Hea u nekoliko navrata bio spasilac "đavola".

U prvom meču nove godine, Vest Hem je kao gost iznenadio Everton 1:0, golom Tomaša Součeka u 86. minutu.