Golovi, isključenja i remi na kraju: Odigran prvi Superklasiko ove godine

Boka i River remizirali u Kupu Dijega Armanda Maradone - 2:2

5456 pregleda 1 komentar(a)
Detalj sa meča, Foto: Reuters

Prvi Superklasiko u 2021. godini završen je bez pobjednika - Boka juniors i River Plata remizirali su (2:2) u okviru četvrtog kola Kupa Dijega Armanda Maradone, u meču u kojem je viđeno sve što karakteriše jedan veliki derbi.

Bilo je golova, grubih poteza, crvenih kartona...Usljed poznate situacije sa koronavirusom nije bilo navijača, koji ovakvim susretima daju posebnu draž.

A Boka je prva povela - igrao se deseti minut kada je Ramon Abila iskoristio sjano ubacivanje Emanuela Masa i zatresao mrežu Rivera.

Do odlaska na odmor rezultat se nije mijenjao, iako su gosti imali nekliko šansi za izjednačenje.

U drugom poluvremenu Boka je prva ostala sa igračem manje. Kampusano je u 58 minutu udario rivala i dobio drugi žuti karton.

U takvoj situaciji, River je uspio da preokrene i golovima Đirotija u 74. i Borea u 77. minutu povede (1:2).

Ali, nakon toga i gosti ostaju sa desetoricom, jer je drugi žuti dobio Peres. Boka je odgovorila i četiri minuta prije kraja pogotkom Vilje izjednačila i postavila konačan rezultat.