Inter postigao šest golova i poslao jasnu poruku: Na "Meaci" hoće Skudeto

Konteova ekipa bolja od Krotonea - 6:2

6517 pregleda 0 komentar(a)
Brozović i Lautaro, Foto: Reuters

Fudbaleri Intera trijumfalno su započeli 2021. godinu - "neroazuri" su u 15. kolu Serije A savladali Krotone 6:2 i makar do večeras preuzeli lidersku poziciju od gradskog rivala, Milana.

A Inter je do pobjede došao poslije preokreta i bolje igre u drugom poluvremenu. Krotone je poveo u desetom minutu kada je Nikolo Zanelato matirao Handanovića i najavio zanimljiv dan na "Meaci".

Deset minuta kasnije Inter je izjednačio - dugo je trajala akcija, da bi nakon pasa Lukakua, Lautaro Martinez pogodio.

U 31. minutu viđen je preokret - Lukaku je povukao i uposlio Barelu, koji je bio sam na lijevoj strani. Barela je, potom, želio da asistira Martinezu, ali je lopta zakačila Maronea i završila u mreži.

Krotone je do odlaska na odmor izjednačio, kada je Golemić realizovao penal. Prethodno je Vidal srušio Reku.

A u nastavku je Inter dominirao i poslao poruku da će voditi veliku borbu za Skudeto - Martinez je golovima u 57. i 78. minutu kompletirao het-trik, a u listu strijelaca upisali su se i Romelu Lukaku u 64. minutu, te Hakimi u 88. minutu.

Pritisak je sada na ekipi Milana - "rosoneri" meč protiv Beneventa igraju u 18 časova.