Bajern u nastavku pokazao klasu, Majnc imao dva gola prednosti

Bajern pokazao svu snagu sa pet golova u drugom poluvremenu vratio je lidersku poziciju

3543 pregleda 4 komentar(a)
Kimihov gol je pokrenuo bavarsku mašinu, Foto: REUTERS

Bajern se vratio na vrh tabele Bundeslige, nakon što je furioznom igrom u drugom poluvremenu nadigrao hrabri Majnc - 5:2.

Gosti su ušli furiozno i sa stavom na Alijanc areni, poveli sjajnim golom Džonatana Burkarda a bolju igru krunisali u finišu poluvremena pogotkom Aleksandra Haka glavom nakon slobodnjaka Brosinskog.

Ipak, samo deset minuta je trebalo Bajernu da stvari vrati na početak. Hansi Flik je zamijenio na poluvremenu indisponirane Boatenga i Pavara, a član idealnog tima svijeta Džošua Kimih pogodio je na asistenciju Poljaka Roberta Levandovskog u 50. da bi pet minuta kasnije asistirao Liroju Saneu.

U 70. minutu Bajern je poveo golom rezerviste Niklasa Zilea, da bi potom Levandovski pokazao zašto je zvanično najbolji igrač svijeta, sa dva pogotka, prvim sa penala.

Poljak je postigao 19 golova u 13 utakmica Bndeslige ove sezone.

Bajern ima 33 boda, dva više od Lajpciga, dok je Majnc pretposljednji sa šest bodova, četiri manje od zone baraža.