Ibica "spržila" Seltu, lako za Sevilju i Viljareal

5084 pregleda 0 komentar(a)
Fudbaleri Ibice, Foto: Twitter

Fudbaleri Sevillje i Viljareala izborili su plasman u šesnaestinu finala španskog Kupa kralja.

Sevilja je na gostovanju pobijedila trećeligaša Linares sa 2:0, dok je Viljareal porazio trećeligaša Zamoru sa 4:1.

Andalužani su prolaz u sljedeći krug izborili zahvaljujući golu Oskara Rodrigesa (45+1) i autogolu Frana Lare (47).

Za Viljareal su se upisali Karlos Baka (31), Jermi Pino (43), Fer Nino (73) i Dani Raba (88).

Trećeligaši Ibica i Kordoba priredili su velika iznenađenja pobijedivši Seltu sa 5:2, te Hetafe sa 1:0.

Ibica je pružila fantastičnu predstavu protiv osmoplasirane ekipe La Lige. Domaćin je već nakon prvog poluvremena vodio 3:0, a potom u nastavku postigao i četvrti gol. Selta je smanjila na 4:2, te imala kazneni udarac za 4:3, no Santi Mina je bio neprecizan. Do kraja susreta Ibica je postigla i peti gol.

Kordoba je bila bilja od Hetafea sa 1:0, a pogodak odluke zabio je Vili Ledesma u šestom minutu.