Totenhem u finalu, čeka rivala iz Mančestera

4157 pregleda 0 komentar(a)
Fudbaleri Totenhema slave gol Sona, Foto: Reuters

Totenhem je prvi finalista Liga kupa Engleske, došao je na korak od prvog trofeja od 2008. godine, kada je slavio u ovom takmičenju.

Murinjov tim je u polufinalu slavio protiv drugoligaša Brentforda 2:0 i sada čeka rivala - pobjednika meča Mančester junajted - Mančester siti, koji se igra u srijedu od 20.45.

Totenhem je poveo rano, u 12. minutu pogodio je Musa Sisoko na centaršut Regilona.

Brentford se hrabro suprotstavio favoritu, u 63. minutu izjednačio, ali je gol poništen nakon VAR intervencije - ofsajd je bio milimetarski.

Sedam minuta kasnije pala je odluka - golom sjajnog Sona domaćin je obezbijedio finale.

Brentford je meč završio sa deset igrača, nakon što je u 84. minutu isključen Dasilva.