Inter se sapleo u Đenovi: Aleksis tragičar, Konteu presudili bivši igrači

11152 pregleda 1 komentar(a)
Sančes je promašio penal za Inter, Foto: Reuters

Nakon osam uzastopnih pobjeda, Inter je izgubio - u najgori čas, baš da obraduje gradskog rivala i lidera Milana.

"Nerazuri" su poraženi od Sampdorije u Đenovi 2:1, pa će Milan ostati lider bez obzira na ishod večerašnjeg derbija sa Juventusom.

Meč na "Marasiju" mogao je da ode na stranu Intera u 12. minutu, ali je Aleksis Sančes promašio penal - njegov šut zaustavio je Audero, a Jang odbijenu loptu poslao u stativu.

Do poluvremena Sampdorija je dva puta pogodila gol gostiju, a strijelci su bili nekadašnji igrači Intera - Kandreva iz penala i Keita Balde.

Sve što je Konteov tim uradio u nastavku bio je gol za 2:1 - De Fraj u 65. minutu.

Lacio je bio bolji od Fiorentine 2:1, golovima Kaiseda i Imobilea (smanjio je Vlahović iz penala), dok je Atalanta ubjedljivo savladala Parmu 3:0 (Murijel. Zapata i Gosens).

Sigurna je bila i Roma na gostovanju Krotoneu - 3:1. U odsustvu Džeka, šansu je iskoristio Borha Majoral, dvostruki strijelac.

Izborio je i penal, koji je realizovao Mhitarjan.