Lingardov božićni poklon Murinju, Čelsi u španskom ritmu, Liverpul brojao do pet

Tri gola Harija Kejna otvorila su put Totenhemu do ubjedljive pobjede nad Sautemptonom 5:2
Junajted, Foto: Reuters
Ažurirano: 26.12.2017. 19:38h

Boksing dej - najveći fudbalski praznik u Engleskoj - otvoren je vatrometom, u kome je Hari Kejn ušao u istoriju, kao najbolji strijelac Premijer lige svih vremena u kalendarskoj godini, te prvi golgeter svijeta u 2017.

Tri gola sjajnog napadača otvorila su put Totenhemu do ubjedljive pobjede nad Sautemptonom 5:2.

Pored Kejna, koji je stigao do brojke od 56 golova u godini na izmaku, upisali su se i Dele Ali i Koreanac Son.

Čast "svetaca", koji već sedam kola ne znaju za pobjedu, spasili su donekle Bufal i Tadić.

Prvi dan nakon Božića pamtiće Žoze Murinjo i navijači Mančester junajteda.

"Đavoli" su izvukli bod na "Old ttrafordu" protiv Brajtona 2:2, onako kako su ostali bez pobjede nad Lesterom u prošlom kolu - golom u nadoknadi vremena.

Murinjo je, neočekivano, počeo meč sa Ibrahimovićem i Lukakuom, a igra sa dva klasična centarfora, i slična igrača, potpuno je poremetila njegov tim.

Gosti su preko Ešlija Barnsa i Stivena Defura do poluvremena stekli dva gola prednosti, a Džesi Lingard smanjio u 53. minutu, efektno petom.

Bilo je vremena za sve, a u trenucima kada je izgledalo da ga, ipak, neće biti dovoljno, Lingard je poravnao...

Čelsi je šestom uzastopnom pobjedom na svom terenu priišao Junajtedu na bod, ali bi Mančester siti sjutra mogao da ode na 16 bodova prednosti nad najbližim pratiocem, ako pobijedi Njukasl u gostima.

Pobjedu aktuelnom šampionu nad Brajtonom donijela je španska veza - strijelci su bili Morata i Markos Alonso, a asistenti Aspilikueta i Fabregas.

A Liverpul je imao jedan od onih dana kada mu je teško parirati - "redsi" su deklasirali Svonsi sa 5:0 i ostali na četvrtom mjestu.

Roberto Firmino je bio dvostruki strijelac, pogodio je i Filipe Kutinjo, a goleadu su kompletirali Trent Aleksander-Arnold i Aleks Okslejd-Čembrlen.

Totenhem - Sautempton 5:2

Kejn 22,39, 67, Ali 49, Son 51. - Bufal 64, Tadić 82.

Bornmut - Vest Hem 3:3

Goslin 29, Ake 57, Vilson 90+1. - Kolins 7, Arnautović 87,89.

Čelsi - Brajton 2:0