Čudo: Bajern izgubio poslije 2:0, totalni obrt u Menhengladbahu

7248 pregleda 0 komentar(a)
Nojhaus i Embolo slave gol protiv Bajerna, Foto: Reuters

Bajern je doživio drugi poraz u sezoni, a ne pamti se kada je najmoćniji njemački tim izgubio utakmicu u kojoj je imao dva gola prednosti.

To se dogodilo u Menhengladbahu - Borusija je od 0:2 došla do 3:2, potvrdivši status jedne od najboljih ekipa Bundeslige.

Bajern je golovima Levandovskog iz penala i Gorecke stekao veliku prednost nakon 25 minuta i činilo se da će ostvariti neočekivano lak trijumf.

Međutim, uslijedio je totalni obrt.

Odbrana Bavaraca nije bila na visini, pa je Jonas Hofman do poluvremena izjednačio, a Florijan Nojhaus na početku nastavka efektnim golom preokrenuo.

Borusija je do kraja sačuvala prednost i dala šansu Lajpcigu da u subotu preuzme lidersku poziciju.

Lajpcig u derbiju dočekuje Borusiju Dortmund.