Liverpul za četiri minuta i 20 sekundi srušio nade mladih "vilenjaka"

6835 pregleda 0 komentar(a)
Firmino u duelu sa igračima Aston Vile, Foto: Reuters

Na Vila parku gdje je u prvenstvu izgubio katastrofalnih 7:2, Liverpul je izborio prolaz u narednu rundu FA kupa.

"Redsi" su savladali Aston Vilu 4:1 - preciznije, pobijedili su rezervni i omladinski sastav tima iz Birmingema.

Vila je desetkovana koronavirusom, cijeli prvi tim je u izolaciji, zbog čak deset pozitivnih slučajeva, tako da je pobjednik bio praktično unaprijed poznat.

Ipak, domaćin je igrao hrabro i odvažno u prvom poluvremenu, pa je nakon 45 minuta bilo 1:1.

Na gol Manea u 4. minutu, odgovorio je 17-godišnji Lui Beri u finišu prvog dijela.

U nastavku nije bilo dileme - u četiri minuta i 20 sekundi, u periodu od 60. do 65. minuta, pogađali su Vajnaldum, Mane i Salah za ubjedljiv trijumf šampiona Engleske.

Prolaz dalje izborio je i Vulverhempton, koji je golom Adame Traorea u 35. minutu savladao Kristal Palas sa 1:0.